0 0 гласове
Оцени Статията

Бургаски каратеки от СКК „КИОКУШИН СПИРИТ“, възпитаници на световната шампионка на ката – сенсей Гергана Апостолова-Костова, спечелиха три златни медала по време на Балканското първенство по карате във Варна. Те се класираха в отделните категории както следва:

IV Zlatina Peycheva Women -57

Надпреварата си проведе на 19 март в спортна зала „Владислав Варненчик“ бе в категориите мъже, жени, деца, юноши, девойки, ветерани и ката.

Състезанието бе организирано по инициатива на Международната карате организация Киокушинкайкан – ИКО. В него взеха участие 362-ма състезатели от България, Сърбия, Молдова, Гърция, Турция, Украйна и Румъния.

Много оспорвани двубои, добре подготвени състезатели и атрактивни финални срещи се наблюдаваха на това събитие.

България стана отборен шампион при мъжете и жените, спечелвайки 3 първи места съответно – при жени над 65 кг – Ивалена Колева – СКК „ИЧИ ГЕКИ Варна“, мъже до 70 кг – Александър Стоименов СКК „ИЧИ ГЕКИ Варна“ и мъже до 80 кг – Александър Комаровски СКК „СЕЙКЕН“ Пловдив.

Триумфът продължи и при дисциплина ката, възрастова група над 18 г., където първите три места заеха българските национали – Зорница Костова – 1-во място (СКК „ИЧИ ГЕКИ Варна), Валентин Желев – 2-ро място (СКК „КИОКУШИН СПИРИТ“ Бургас) и Теодора Младенова (СКК „КАРАТЕ КИОКУШИНКАЙ“ Ямбол) – 3-то място.

От БКА – ИКО България взеха участие общо 125 каратеки, от които 16 спечелиха златен медал, 10 сребърен и 18 бронзов.